Všude dobře, doma spousta tipů na výlety

02.08.2023

Vysočina je jednou z nejatraktivnějších destinací pro milovníky přírody, historie a kultury. Svými úchvatnými krajinami, malebnými historickými městy a bohatým kulturním dědictvím si získává srdce návštěvníků z celého světa. Ačkoli Vysočina zůstává často opomíjená v porovnání s jinými turisticky populárními regiony České republiky, nabízí mnoho zajímavých zážitků pro ty, kteří se odváží jej objevit.

Parafrází známeho rčení "všude dobře, doma nejlíp" v nadpisu tohoto článku by se dal vystihnout rozjezd destinační společnosti Kraj pod Javořicí, která láká na léto plné zážitků. A to přímo tady. U nás doma. Mezi Telčí, Třeští a Počátky se toho dá (nejen) přes léto opravdu zažít hodně. Ať už vyrazíte pěšky, kolmo, autem, sami nebo s dětmi, teď máte všechny tipy na akce, přírodní i kulturní zajímavosti na jednom místě.

Kraj pod Javořicí zároveň představuje nástroj, díky kterému z cestovního ruchu mohou těžit jak obchodníci, tak místní občané. Je to způsob, jak přivést turisty na více míst, aby zde strávili více nocí a zároveň se nesoustředili na jednom místě. A pro nás "místňáky" přináší spoustu zajimavých tipů na koupání, gastrozážitky, nevšední vyhlídky a festivaly. A to vše doslova na dosah ruky. Nebo nohy? Stačí si jen vybrat - https://www.krajpodjavorici.cz.

Hana Hajnová, zastupitelka