Přípravy skateparku v Telči

10.10.2023

O připravovaném záměru skateparku v Telči jste se mohli dočíst již dříve v Telčských listech v článcích Jakuba Šafáře ze Skate Clubu Telč. Spolu s ním a mladými potencionálními zájemci o skating jsme začátkem září navštívili soutěž Skate contest Strakonice 2023. Chtělijsme nejen nasát atmosféru špičkové soutěže v tomto moderním atraktivním sportu a zjistit "o čem to vlastně celé je". A také si dobře prohlédnout tento nově vybudovaný, velmi dobře hodnocený skatepark.

Na vlastní oči jsme mohli posoudit jak je důležité kvalitní provedení povrchů a jednotlivých prvků, které zajistí plynulou jízdu a bezpečné zvládnutí triků. Zároveň jsme přemýšleli, jaké prvky by bylo vhodné mít v Telči a s místními konzultovali jak jsou spokojeni s funkčností areálu a fungováním celé komunity. Zajímavý byl rozhovor i se strážníky městské policie, kteří si sportoviště pochvalovali zejména proto, že mládeži umožňuje se realizovat a ubývá tak negativních jevů, např. vandalismu.

Co se týká přípravy projektu pro Telč, tak nyní probíhají konzultace nad zadáním pro studii. Radíme se se zkušeným Tomáše Markem, který vede skate club v Jihlavě a Romanem Čermákem, který se zabývá sekcí pro bikery. Do zimy bychom pak měli mít v ruce prvotní studii areálu. Mezitím sledujeme možné dotační tituly, např. nově připravovaný krajský program na podporu sportovišť.