Podpoříme rozvoj místního podnikání a lokální producenty

02.09.2022

Jedním z důvodů, proč se stále nedaří zastavit odliv mladých lidí z Telče, je nedostatečná nabídka práce. A to zejména práce pro lidi s vyšším vzděláním. Zaměřím se proto na zlepšení podmínek pro rozvoj podnikatelského prostředí v Telči tak, aby do města přicházely nové firmy a vytvářely pracovní místa s vyšší přidanou hodnotou. Telč pro to může využít jednak nemovitosti ve vlastnictví města a jednak musí připravit volné pozemky pro případné zájemce o podnikání. Nabízí se k tomu využít aktuální trend udržitelných energetických řešení, který s sebou přináší i finanční krytí z různých dotačních zdrojů.

Lokální producenty by mohla Telč podpořit například vytvořením "sdíleného obchodu", o jehož zařízení a vybavení by se postaralo město a nabídlo jej lokálním producentům a farmářům. Ti by se v něm mohli střídat a prodávat svoje produkty, a občané by tak měli pravidelnou možnost nakoupit si kvalitní místní produkty přímo od výrobců.

Podporu místního podnikání, transparentnost a otevřenost ve vztazích města, občanů a podnikatelů považuji za základ ekonomického rozvoje a prosperity jakékoliv obce. I Telč by se proto měla začít cíleně soustředit na to, jak do města přivést atraktivní zaměstnavatele. Inspirovat se může na řadě míst a třeba zjistí, že i rozvoj průmyslové zóny se dá spojit s nejmodernějšími technologiemi a podmínit navazující bytovou výstavbou... Pokud vás to zaujalo, napište mi nebo se stavte na některou z našich zářijových akcí, ráda to s Vámi proberu.

Hana Hajnová

náměstkyně hejtmana a kandidátka č. 4 za Společně pro Telč, hana.hajnova@pirati.cz