Koalice Pirátů a Zelených v Telči si zvolila lídra do podzimních voleb

16.07.2018

Koaliční sdružení "Společně pro Telč - Piráti a Zelení" povede do podzimních komunálních voleb opět Jiří Pykal, manažer ekofarmy, člen Strany zelených a zastupitel v Telči. V primárních volbách o tom rozhodli členové sdružení v neděli 15. července večer.

"Společně pro Telč" je sdružení nezávislých kandidátů, České pirátské strany a Strany zelených, které poprvé kandidovalo v komunálních volbách v Telči v roce 2014. Kandidátka byla úspěšná a sdružení se podařilo s třetím nejlepším výsledkem získat dva mandáty v jednadvacetičlenném zastupitelstvu, kde nyní zastává roli konstruktivní opozice.

"Naším cílem je získat v podzimních obecních volbách ještě více zastupitelů a usilovat o místo v radě města. Tak bychom se mohli více podílet na chodu obce a pracovat aktivněji na smysluplných projektech, než z opozičních lavic", uvedl Jiří Pykal, jednička na kandidátce a předseda kontrolního výboru zastupitelstva města Telče. "Ve svém programu se chceme zaměřit především na dostupné bydlení, zachování zdravotní péče, podporu vytváření pracovních míst, kultivaci prostředí a vyžití ve městě; zkrátka na vše, co povede k rozvoji obce a zamezí poklesu počtu obyvatel", dodává Pykal.

Z druhého místa bude za Piráty kandidovat, stejně jako před čtyřmi lety, projektová manažerka Hana Hajnová: "Myslím, že se naše spolupráce osvědčila, získali jsme zkušenosti a podařilo se nám vybudovat silný tým lidí, který je připravený pustit se do práce a ukázat, že volební hesla nemusí zůstávat jen na papíře. Třeba otevřená radnice či participativní rozpočet jsou cesty, kterými chceme zapojit do dění na radnici i veřejnost."

Komunální volby proběhnou v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018.