Jak to vidíme my - nouzový stav

02.04.2020

Tento článek píšeme tentokrát ve velmi nejisté době, kdy vláda ČR vyhlásila nouzový stav a řadu krizových opatření, a kdy se situace mění každým dnem. Je nemožné odhadnout, jak dlouho bude potřeba dodržovat nařízená opatření, aby se zmírnilo šíření nákazy novým typem koronaviru a kdy se naše životy vrátí do normálních kolejí. S ohledem na nastalou situaci proto odkládáme každoroční jarní gruntování v přírodě - Ukliďme Česko, které mělo proběhnout v sobotu 4. dubna, na neurčito.

Na 27. dubna pak vychází další jednání zastupitelstva města, před kterým pravidelně pořádáme zastupitelský klub pro veřejnost. Pokud již bude nouzový stav zažehnán, rádi se s vámi potkáme ve čtvrtek 23. 4. od 16 hodin v zasedací místnosti č. 4 na radnici. V opačném případě Vám nabídneme možnost probrat s námi vše, co vás zajímá, alespoň online. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky spolecneprotelc.cz a facebook.

Nouzový stav výrazně omezuje život každého z nás. Zároveň ale přináší i čas zastavit se a zamyslet se nad věcmi, které jsou pro nás v životě nejdůležitější. Nejvíce zasahuje rodiny se školou povinnými dětmi, seniory, podnikatele, v Telči zvláště provozovatele restaurací a ubytovatele ... Věříme, že se situace co nejdříve uklidní a všichni tuto nepříjemnou dobu ustojíme. Nicméně už nyní je jasné, že i pro naše město to bude mj. znamenat neočekávané ekonomické ztráty. Budeme proto apelovat, aby město hlídalo své výdaje opravdu obezřetně a také budeme aktivně hledat možnosti a nástroje, jak pomoci všem vzniklé problémy zvládnout.

Jiří Pykal, Hana Hajnová, Petra Kujínek Polodnová, Helena Tomíšková, Petr Vařbuchta