Inovační vouchery 2022

25.02.2022

Podnikáte? Sledujete aktuální trendy? Hledáte nové příležitosti rozvoje? Pak určitě koukněte na www.fondvysociny.cz do sekce "Podnikání a inovace", kde je vyhlášena výzva Inovační vouchery 2022 se sběrem žádostí od 14. března do 13. října letošního roku. Pro podnikatele z Kraje Vysočina je připraveno celkem 3,5 milionu korun na podporu inovačních projektů ve spolupráci s výzkumnými institucemi nebo subjekty poskytujícími expertní služby na poli digitalizace procesů nebo výroby.

Ať už se v letošním roce chystáte na návrh nových systémů, unikátních konstrukčních řešení, aplikaci nových materiálů, testování, měření či certifikaci nového produktu nebo na digitalizaci ve své firmě, můžete si na takový projekt požádat o dotaci - tzv. inovační voucher. Podpora ve výši až 200 tis Kč je určena právě na nákup znalostí nebo expertních služeb prorealizaci takových projektů.

Novinkou letošního roku je možnost podat v rámci jednoho kola dva projekty a také způsob hodnocení - nově bude u každé žádosti provedena kontrola formálních kritérií a podpora bude poskytnuta všem v pořadí dle data a času podání, a to až do vyčerpání alokovaných financí. A pokud váháte, zda jsou inovační vouchery to pravé pro vaši firmu, vězte, že v loňském roce uspělo s žádostí o podporu například pekařství, které podporu použilo na projekt digitalizace distribuce - zefektivnilo tak fungování rozvozu a zároveň ušetřilo i lidské zdroje, kterých je setrvalý nedostatek. Více informací najdete na výše uvedeném webu nebo můžete kontaktovat přímo garantku programu Ing. Ivonu Hájkovou: 564 602 534, e-mail: hajkova.ivona@krvysocina.cz.

Hana Hajnová