Ing. Jiří Pykal *1970 

Místostarosta města Telče

Pracuji jako manažer Biofarmy Sasov v Jihlavě. Mám dcery Marii a Anetu a syna Jana. Se Spolkem Javořice, kde jsem místopředsedou, každoročně pořádáme Kolečka v Lipkách, Kosení na Mrzatci a mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět Pelhřimov.

Od roku 2014 do 2022 jsem zastupitelem za Společně pro Telč. V prvním volebním období také členem komise rady města pro památky a územní rozvoj, předsedou kontrolního výboru a pracovní skupiny, která připravovala nový systém oběhového (dříve odpadového) hospodářství v Telči. Působil jsem také v iniciativě na záchranu Růžku (bývalého Hotelu U nádraží). V druhém volebním období pracuji jako předseda komise pro památky a územní rozvoj a člen komise pro životní prostředí. Předsedám také Komisi pro zemědělství Rady Kraje Vysočina a ve Výboru pro rozvoj strategických projektů Zastupitelstva Kraje Vysočina jsem místopředsedou.

Jsem jedním ze zakladatelů našeho koaličního sdružení Společně pro Telč - Piráti a Zelení, které vzniklo v roce 2014. Chtěl bych spravovat město spolu s občany a nabídnout mu budoucnost, kterou si zaslouží. Telč je krásné město s předpoklady pro úspěšný rozvoj. Mým největším přáním je, aby bylo tak přívětivé, že se do něj budou vracet lidé a naše děti!

Mými zájmy jsou cykloturistika, pěší a vysokohorská turistika, španělština, Latinská Amerika, hudba, film, divadlo, ekologické zemědělství a biopotraviny, ochrana přírody.