Už potřetí jsme v Telči uklízeli Česko

12.04.2019

V sobotu 6. dubna se sešlo rekordních 36 dobrovolníků (z toho 14 dětí) na bývalém autobusovém nádraží, aby společně udělali dobrý skutek pro přírodu. Jako Společně pro Telč - Piráti a Zelení jsme se již potřetí zapojili do celorepublikového projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko a pozvali i naše příznivce a veřejnost, aby nám pomohli uklidit nepořádek v našem okolí.

Stejně jako loni a předloni jsme vyrazili po ulici Slavíčkova, viaduktem podél silnice na Zvolenovice. U křížku jsme to vzali lesem směrem k Židovskému hřbitovu. Zde bychom rádi poděkovali Pavlu Dvořákovi, který nejenom že vzal auto s přívěsným vozíkem a posbíraný odpad naložil a odvezl, ale když několik dnů před úklidem zjistil, že je přes stezku v lese spadlý strom, neváhal a přijel jej pořezat tak, aby se cestou dalo zase pohodlně projít.

Jelikož si s námi trochu pohrávalo aprílové počasí, zakončili jsme úklid na rozcestí pod rozhlednou a vyrazili jsme se ohřát k ohni a odměnit se opečeným buřtem nebo klobásou. I tak se nám ale podařilo odpadky naplnit zase celý vozík. Letošní "úlovek" čítal přibližně 2 pytle kovů, 4 pytle plastu, 3 pytle skla, 2 pneumatiky a cca 8 pytlů směsného odpadu, kde nejvíce překvapily nálezy tašek plných (čistého!) oblečení, které byly poházené a částečně skryté podél železniční trati. Jako by je někdo vybral z kontejneru na textil...

Děkujeme firmě OHR Services, že jsme k nim mohl odpad odvézt a hlavně děkujeme vám, kteří se s námi na akci podílíte. Je to sice nepatrný kousíček planety, ale je náš.